ویتاسوییت ایران

نماینده شرکت ویتاسوییت در ایران

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 34714416-18 (026)
  •      34705666 (026)
Previous ◁ | ▷ Next

 

ساکارز نام شیمیایی شکر است. اگر چه نام سوکرالوز بسیار شبیه به ساکارز است ،ولی یک مولکول متفاوت است. بدن انسان سوکرالوز را نمی تواند هضم کند، به همین دلیل هیچ کالری ندارد. به همین دلیل سوکرالوز با توجه به طعم مطبوع وشیرین خود،می تواند جایگزین مناسبی به جای شکر باشد.

سوکرالوز یک شیرین کننده غیر مغذی است، به این معنی که طعم شیرینی دارد اما هیچ کالری ندارد. اما ساکارز یا همان شکر طعم شیرینی دارد وهمچنین حاوی کالری است، به این معنی که می تواند برای سلول ها انرژی فراهم کند.سوکرالوز مانند ساکارز در مایعات در دماهای گوناگون طعم شیرین خود را حفظ می کند. به این دلیل می توان از سوکرالوز در نوشیدنی های گرم و یا سرد و محصولات پخته شده، دقیقا مثل ساکارز استفاده کرد.

 

تفاوت های فیزیکی

ساکارز ( شکر ) شامل دو حلقه کوچک شکر و یک حلقه گلوکز و یک حلقه فروکتوز که با هم پیوند شیمیایی دارند. ولی سوکرالوز تشکیل شده از یک حلقه گالاکتوز و یک حلقه فروکتوز است که با هم پیوند شیمیایی دارند. گالاکتوز قند کوچکی مانند گلوکز است، اما ساختار فیزیکی متفاوتی نسبت به ان دارد.

تفاوت های شکل عنصری

ساکارز شامل ات های کربن، هیدرژن واکسیژن است و فرمول شیمیایی ان c22h22o11  است.ولی سوکرالوز از چند اتم اکسیژن و هیدروژن تشکیل شده است که در یک قند طبیعی جایگزین اتم های کلر می شوند وفرمول شیمیایی ان c22h19c13o8 است. اتم های کلر خواص بیوشیمیایی قند را تغییر می دهند و بر فرایند های گوارشی انسان نیز تاثیر می گذارد.

تفاوت های گوارشی

برای جذب شکر و بهره مند شدن از کالری موجود در ان، بدن شما ابتدا حلقه های شکر را از هم جدا می کند. هنگامی که ساکارز مصرف می کنید انزیم sucrose  گلوکز را از فروکتوز جدا می کند و روده شما حلقه های کوچک شکر را جذب می کند. اما زمانی که سوکرالوز مصرف می کنید، قادر به جدا کردن گالاکتوز از حلقه فرکتوز نیستند، چرا که انزیم لازم برای شکستن ان پیوستگی را ندارید و در نتیجه نمی توانید سوکرالوز را هضم و یا جذب کنید واین یک مزیت بزرگ برای افرادی است که می خواهد از طعم شیرین مواد غذایی لذت ببرند و اضافه وزن و دیابت انها را تهدید نکند.

دیدگاه کارشناسی

از انجا که هیچ راهی برای هضم سوکرالوز و یا جذب ان در بدن وجود ندارد کارشناسان عقیده دارند که انسان کالری ها را از مولکول های مواد غذایی استخراج می کند که در سطح سلول وجود دارند.به این ترتیب، قرار گرفتن غذا در مسیر دستگاه گوارش برای استخراج کالری ها کافی نیست ، از این رو ساکارز از نظر عملکردی تولید کالری کرده و تامین کننده انرژی است در حالی که در مورد سوکرالوز چنین نیست .

شرکت نوش البرز تولید کننده شیرین کننده های مصنوعی از جمله سوکرالوز اماده ارائه محصولات خود به تمام سازمانها در اقصی نقاط کشور می باشد.

راه های تماس با شرکت جومی

آدرس ایمیل شرکت نوش البرز :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید 

شماره تماس شرکت جومی : 02634714416

آدرس سایت رسمی شرکت جومی : www.nooshalborz.ir

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction