ویتاسوییت ایران

نماینده شرکت ویتاسوییت در ایران

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 34714416-18 (026)
  •      34705666 (026)
Previous ◁ | ▷ Next

با توجه  به اینکه یک انسان به طور متوسط هر هفته حدودا 1 تا 1/5 کیلو گرم شکر مصرف کند. سوکروز یا همان شکر (شکری که روی میزهای ما وجود دارد)، دکستروز (شکر موجود در غلات) و فروکتوز (قند موجود در میوه و شهد میوه ها) طی فرآیندهایی به مواد غذایی مختلف مانند نان، غلات مخصوص صبحانه، مایونز، کره بادام زمینی، کچاپ، خوراک های متنوع و متعدد مایکروفری تبدیل می شوند و این موضوع جای تعجبی برای این میزان شکر مصرفی باقی نمی گذارد.

طی 20 سال اخیر میزان شکر مصرفی افزایش چشمگیری داشته است. این میزان تقریبا 7 برابر شده است. یکی از اصلی ترین ضررهای شکر این است که میزان انسولین را در بدن افزایش می دهد و این امر تاثیر منفی بر هورمون های رشد می گذارد و در نتیجه سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند. اگر شما نگران سلامتی بدن خود باشید مطمئنا نمی خواهید چنین اتفاقی برای بدنتان بیافتد. نفوذ شکر در جریان خون باعث می شود قند خون دچار نوسانات آشفته ایی شود. این امر میزان انسولین بدن را هدف قرار می دهد. باید توجه داشت که بدن از انسولین برای حفظ میزان قند خون استفاده می کند تا بدن را در وضعیت سالمی قرار دهد.

از این رو اهمیت استفاده از شیرین کننده های مصنوعی از جمله سوکرالوز جایگاه ویژه ایی می یابد زیرا با توجه به ضررات ذکر شده شکر و فواید سوکرالوز، استفاده از سوکرالوز به عنوان شیرین کننده ارجحیت می یابد.

 

استفاده از سوکرالوز برای بیماران دیابتی ، قلبی و زنان باردار بلا مانع است و همچنین سوکرالوز پوسیدگی دندان مثل شکر و مواد قندی از این قبیل ایجاد نمی کند.

سوکرالوز مقاومت دمایی بالایی دارد و بر اثر افزایش دما در پخت و پز تغییری در ماهیت آن از نظر مزه و حالت ایجاد نمی شود.

در زیر لیست مضرات شکر برای سلامتی بدن را ذکر می کنیم:

1-      شکر سیستم ایمنی بدن را تحت تاثیر قرار می دهد.

2-      شکر تعادل مواد معدنی بدن را بر هم می زند.

3-      مصرف شکر می تواند پیامد هایی مانند فعالیت زیاد غیر طبیعی، اضطراب، افسردگی، مشکلات تمرکزی و بدخلقی در بچه ها شود.

4-      شکر باعث افزایش چشمگیر تریگلیسرید می شود.

5-      شکر باعث خواب آلودگی و کم شدن فعالیت کودکان می شود.

6-      شکر باعث کاهش کلسترول مفید بدن HDL  می شود.